Somunarası®’nın efsane lezzetleri daima mangal ateşinde pişer ve dumanı üzerinde, taptaze servis edilir
4 adet kısa köfte, 2 adet kasap köfte, 2 adet piliç şiş,2 adet ev tipi sucuk köftesi, baharatlı patates ve lahana salatası ile muhteşem bir lezzet şöleni sunar.
BALKANDAN KARIŞIK
4 adet kısa köfte, 4 adet kasap köfte, 2 adet yassı köfte,2 adet ev tipi sucuk köftesi, baharatlı patates ve lahana salatası ile muhteşem bir lezzet şöleni sunar.
BALKANLARDAN KARIŞIK EKSTRA
İnegöl köftesinin atası olarak bilinen Cevapcici baharatın en az kullanıldığı çeşittir. Yine %100 dana kıymasından elde edilen Cevapcici’nin tarifi çok eskidir ve nesilden nesile hiç değişmeden aktarılmıştır. Bu özel köftenin, işletme tecrübemiz ile harmanlandığında konseptimizin lokomotif ürünü haline geleceğine inanıyoruz.
KISA KÖFTE (CEVAPCİCİ)
Alıştığınız ve sevdiğiniz kasap köfte lezzeti Somunarası farkıyla.
KASAP KÖFTE
%100 dana kıymasından elde edilen köfte hiçbir katkı maddesi ilave edilmeksizin büyük ve tek parça olarak hazırlanır. Eski Yugoslavya’ya özgü bir tat olan Pleskavisa hem tabakta porsiyon şeklinde hem de hamburgere benzerliğinden dolayı somun arasında sunumuyla beğenilmiştir. Kaşar peyniri ilaveli versiyonu ile pleskavisa sa sirom adını alan bu özel köftemiz, tabakta servis edildiğinde tek parça köfte (180 gr), somun ekmeği, karamelize soğan ve özel köfte sosu eşliğinde servis edilir.
KAŞARLI YASSI KÖFTE (PLESKAVİSA SA SİROM)
%100 dana kıyması ve doğal baharatlarla tatlandırılmış olarak yaş kuzu bağırsağının içine doldurulur ve sucuk haline getirilir. Balkanlarda çok meşhur olan bu köfte, ülkemizde henüz çok fazla bilinmese de örnek tadımlarda büyük beğeni kazanmış ve menümüze eklenmiştir. Bir porsiyon sucukise köftesi, 4 adet köfte ( 180 gr) özel somun ekmeği arasında, karamelize soğan ve özel Somunarası köfte sosu eşiliğinde servis edilir.
SUCUK TİPİ KÖFTE (SUCUKİSE)
%100 dana kıymasından elde edilen köfte hiçbir katkı maddesi ilave edilmeksizin büyük ve tek parça olarak hazırlanır. Eski Yugoslavya’ya özgü bir tat olan Pleskavisa hem tabakta porsiyon şeklinde hem de hamburgere benzerliğinden dolayı somun arasında sunumuyla beğenilmiştir. Tabakta servis edildiğinde tek parça köfte (180 gr), somun ekmeği, karamelize soğan ve Somunarası özel köfte sosu eşliğinde servis edilir.
YASSI KÖFTE
Lezzete lezzet katan doğal tatlar
Özel olarak imal edilmiş, geleneksel Osmanlı Sucuğu da menümüzde yerini aldı. Izgarada pirişilmesi sebebiyle ayrıca lezzet kazanan Osmanlı sucuğu özel somunarası garnitürleri ve tabiki somun arası ekmeği ile servis edilir.
OSMANLI SUCUĞU
Özel soslar ile 24 saat marine edilen kemiksiz but etleri çöp şişlerin üzerine dizilir. Bir porsiyonda 2 adet şiş bulunan bu lezzet, somun ekmeği,karamelize soğan ve Somunarası özel sosu ile servis edilir.
PİLİÇ ŞİŞ
Tavuğun en lezzetli kısmı olan but, kemiğinden ayrıldıktan sonra çeşitli baharat ve sebzeler ile hazırlanmış özel bir sos ile 24 saat marine edilir. Taze baharatlarla lezzetlendirilmiş köy usulü patates ile servis edilir.
PİLİÇ KÜLBASTI
Tavuğun göğüs kısmını tercih edenler için menümüze eklediğimiz bu çeşit yine özel olarak marine edilir ve diyet yapanlar için de uygun bir seçenektir. Somun ekmeği, karamelize soğan ve Somunarası özel sosu ile servis edilir
NATUREL PİLİÇ BONFİLE